Każde dziecko walczy o nagrody na koniec roku szkolnego

Najlepsze książki

Chyba od zawsze na koniec roku szkolnego wyróżnieni uczniowie otrzymywali i wciąż otrzymują gratulacje oraz książki z dedykacją. Najczęściej niestety są one źle dobrane oraz są to tanie książki dla dzieci na nagrody (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne). Niestety. Jednak zmienia się to. Nikt już nie będzie musiał wspominać odbioru koszmarnych książek. Obecnie nauczyciele za to odpowiedzialni są już nauczeni doświadczeniem i robią wszystko co w ich mocy, aby nagrody na koniec szkoły w postaci książek były wręcz fantastyczne. Oferowane książki jako nagrody są stosunkowo nowymi pozycjami. Znajdują się w księgarniach oraz w hurtowniach, a więc nie ma z nimi najmniejszego problemu, aby je kupić.

Nie bagatelizujmy tego problemu

Nagrody książkowe na koniec roku to bardzo ważny element. Nie powinniśmy go bagatelizować. Na pewno nie powinno się kupować obojętnie jakich książek, oby tylko były jak najtańsze. Chodzi o to, aby wybierane książki cieszyły się naprawdę sporą popularnością. Warto poświęcić nawet kilka godzin na przeanalizowane recenzji książkowych blogów. Tak naprawdę to nie powinny to być książki, które są lekturami szkolnymi. Do lektur rzadko kiedy się wraca. Są one omawiane na lekcjach języka polskiego i tyle. W roli nagród książkowych poleca się leksykony, encyklopedie, zbiory ciekawostek oraz inne ciekawe książki, które nie tylko stoją i się kurzą. Warto sięgać po pozycje przeznaczone dla dociekliwych dzieci, a więc takich, które lubią odkrywać to, co jest nieznane. Dla dzieci, które lubią być zaskakiwane. Na pewno książki powinny być także dobrane pod odpowiedni wiek dzieci. Nie mogą o być książki zbyt poważne, ani też z drugiej strony zbyt dziecinne.

Naprawdę dobrym pomysłem na nagrody w postaci książek są również komiksy. Zdecydowana większość dzieci wręcz kocha komiksy. Jest to także wręcz doskonała lektura na wakacje. Drugą grupą idealnych książek będą powieści. Jest ich tak naprawdę cała masa. Pamiętajmy, że dobrze dobrana nagroda w postaci książek zachęci nasze dzieci do czytania samodzielnego. Jest to dodatkowy atut. Rodzice będą na pewno z tego bardzo zadowoleni.

Wiemy doskonale, że w przypadku szkół niezmiernie ważnym kryterium jest cena książek. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby fajna i odpowiednia książka nie kosztowała więcej niż trzydzieści złotych. Naprawdę jest to możliwe. Wystarczy tylko chcieć i poświęcić odpowiednią ilość czasu. Na pewno się uda. Wierzmy w to oraz także trzymamy mocno kciuki.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com